Kombinovaná sauna

Kombinovaná sauna je na saunařském trhu nedávnou novinkou, která naprosto právoplatně neustále stoupá v oblibě. Je tomu tak pro její všestranné využití. Kombinovaná sauna umožňuje svým uživatelům široké spektrum možností saunování díky spojení finské sauny a infrasauny. V prostoru jedné kabiny si tak můžete dopřát buďto souběžný nebo samostatný provoz obou technologií. Pro toto spojení se kombinovaná sauna stává jedinečnou, uspokojí veškeré individuální potřeby každého uživatele. Pokud se tedy nemůžete rozhodnout, zda zvolit infrasaunu nebo saunu finskou, případně pokud byste si rádi dopřáli oba typy, ale nechcete řešit realizaci dvou saun, právě pro Vás je kombinovaná sauna tím pravým. Vždy je však třeba věnovat zvýšenou pozornost kvalitě infratechnologie, neboť trh dnes bohužel nabízí velké množství produktů s vysokou hladinou elektrosmogu a nekvalitním povrchem. Můžete volit mezi dvěma druhy kombinované sauny: na suchou a mokrou variantu. Pojďme si je přiblížit.

 

Suchá varianta

Tento typ je vhodný pro rozměrově menší a středně velké sauny. Do sauny jsou nainstalována standardně elektrická saunová kamna, která mají ovládání buďto na plášti nebo pomocí externí digitální řídící jednotky, a infratechnologie, která je rozmístěna podle přesného propočtu v návaznosti na celkový příkon a cirkulaci vzduchu v kabině. Tato varianta neumožňuje polévání lávových kamenů vodou z důvodu možného poškození infrazářičů. Její využití je trojí: infrasauna (využívá samostatně infratechnologii), finská sauna (využívá samostatně saunová kamna), kombinovaná sauna (využívá obě technologie souběžně).

 

Mokrá varianta

Tento typ je vhodný pro rozměrově větší sauny a výroba je vždy řešena přesně na míru. Do sauny jsou nainstalována standardně saunová elektrická kamna a speciální infratechnologie s krytím IP 65, umožňující provoz v prostředí s vyšší vlhkostí. Její rozmístění je opět dáno přesným propočtem v návaznosti na celkový příkon a cirkulaci vzduchu, v prostoru kombinované sauny je vytvořen tzv. infrakout. Tato varianta umožňuje polévání lávových kamenů. Její využití je dvojí: finská sauna (využívá samostatně saunová kamna) a kombinovaná sauna (využívá obě technologie souběžně).