Typy sauny

Infrasauna

Infrasauna - topidloHlavní výhodou infrasauny jsou její zdravotní a rehabilitační vlastnosti. Poskytuje svým uživatelům radost ze saunování při relativně nízké provozní teplotě, díky čemuž se saunování stává dostupným téměř pro každého. Zároveň nebudete o nic ochuzeni – infračervené teplo Vám zajistí dokonalé uvolnění, plnohodnotnou potící kúru a zároveň kvalitní regeneraci celého těla. Velkou výhodou je také její nenáročnost z hlediska technických parametrů. Infrasauna se tak stává snadno dostupným životním standardem.

Finská sauna

Finská sauna je tradiční a zároveň velmi oblíbenou formou relaxace těla i mysli. Využívá se zde saunových kamen a je možné využívat vlhkou variantu. Obliba saunování neustále stoupá a sauna si tak nachází své místo v životním stylu spousty z nás. Díky tomu se také neustále vyvíjí její podoba. Běžnou věcí se dnes již stává domácí sauna a její řešení na míru. Nechte se i Vy hýčkat intenzivním sálavým teplem ve spojení s vůní dřeva, uvolněte své tělo i mysl ve finské sauně. 

Kombinovaná sauna

Kombinované sauny se na saunařském trhu pomalu a jistě stávají číslem jedna pro jejich všestranné využití. Jsou spojením finské sauny a infrasauny, díky čemuž nabízí svým uživatelům širší spektrum možností saunování. Umožňují  samostatný i současný provoz obou technologií (saunová kamna a infratechnologie) a uspokojí tak veškeré Vaše individuální potřeby. Kombinované sauny se vyrábí zpravidla ve dvou provedeních: na suchou a mokrou variantu.   

Solná sauna

Pojmem „solná sauna“ rozumíme využití jakéhokoliv typu sauny, vyjma sauny s příliš vysokou vlhkostí vzduchu, kdy veškerý možný vnitřní obklad stěn je řešen ze solného materiálu. Nejčastěji to jsou solné cihly, solné panely nebo štípané solné kameny. Ze soli se uvolňují anionty a minerální látky, což má přímý vliv na podporu našeho imunitního systému. Jako součást Vaší sauny vytvoří ideální prostředí k inhalaci soli a příjemné relaxaci.