Finská sauna

Tato stará a tradiční regenerace těla a mysli má původ v chladném Finsku. Sauna se stává čím dál častějším doplňkem hotelů, lázeňských zařízení, wellness a fitness center, ale i našich domovů. Nechte na sebe i Vy působit blahodárné účinky finské sauny.


Principem procedury ve finské sauně je střídání působení horka a chladu. Tento proces způsobuje zrychlení krevního oběhu, rozšíření krevních cév a vylučování velkého množství potu, což působí celkově blahodárně na náš organismus. Finskou saunu si dnes již můžete dopřát v různých variacích. Základem jsou vždy saunová kamna, zpravidla elektrická, méně častou variantou jsou kamna na dřevo. Finská sauna skýtá několik možností saunovací kúry: „suchá varianta“ znamená proceduru bez polévání lávových kamenů, „mokrá varianta“ znamená s možností polévání lávových kamenů (tzv. parní náraz). Procento vlhkosti vzduchu v sauně si tak regulujete podle momentální potřeby. Případně můžete zvolit saunová kamna se zabudovaným výparníkem či vyvýječem páry, která udržují v prostoru kabiny stálou, Vámi nastavenou vlhkost. Příjemným spetřením potící kúry ve finské sauně je využití aromaterapie. Z Vaší sauny se tak stává tzv. biosauna a relaxační účinek se ještě více umocňuje.


Také design Vaší sauny má významný vliv na Váš požitek ze saunování. Vývoj je dnes již v tak pokročilém stádiu, že je možné  téměř  vše, ať už z hlediska materiálu tak z hlediska tvaru. Mezi nejoblíbenější a zároveň osvědčené dřeviny ke stavbě finské sauny patří standardně severský smrk, dále topol a pro náročnější klientelu exkluzivní cedr. Jedním z kvalitních výrobců finské sauny je např. česká saunařská společnost Vital Trend s.r.o, která Vám dokáže vyrobit saunu na míru přesně podle Vašich představ. Dopřejte si už dnes i Vy kvalitní relaxaci v podobě finské sauny ve Vašem wellness, fitness centru či přímo u Vás doma.